Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

    |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |     Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii
Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

 

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁA

2.VIII.2020 

 

Jutro Msza św. wotywna o Duchu św., a w środę o św. Józefie - obydwie o godz. 17.00.

W czwartek Święto Pańskiego Przemienienia. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Choć nie jest to święto nakazane to pamiętajmy o pięknej tradycji i doniosłości tego święta i w miarę możliwości przychodźmy na Msze św. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca więc zachęcam wszystkich ministrantów, którzy nie wyjechali na wakacje, by przyszli na Mszę św. o dogodnej dla nich godzinie.

 

W święto Pańskiego Przemienienia co roku wyruszała piesza pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku nieliczne grupy z naszej diecezji w okrojonym składzie również podejmą trud pielgrzymowania. Z braku chętnych z naszej parafii nie wyruszy piesza pielgrzymka. Zachęcamy jednak do duchowego pielgrzymowania poprzez uczestnictwo w nabożeństwach organizowanych od 6 do 13 sierpnia. Codziennie o godz. 20.00 rozpoczniemy indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.30 wysłuchamy konferencji rekolekcyjnej oraz będziemy przeżywać poszczególne elementy dnia pielgrzymkowego.

W pierwszy dzień pielgrzymowania duchowego czyli w święto Przemienienia Pańskiego wyjątkowo o godz. 20.00 odprawimy Mszę św. dla tych osób, które nie będą mogły przyjść na Eucharystie w ciągu dnia i wysłuchamy pierwszej konferencji.

W miarę możliwości nabożeństwa będziemy organizować w kościele letnim, by uniknąć niektórych rygorów związanych z epidemią. Zapraszamy więc do licznego udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

 

We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,

W sobotę  św. Dominika.

 

W najbliższy piątek Msza św. wotywna o NSJ na zakończenie adoracji czyli o godz. 17.00.  Okazja do spowiedzi jak w każdy piątek od godz. 15.00.

 

W sobotę przypada 19 rocznica śmierci Ks. Kanonika Zygmunta Lewińskiego. W Jego intencji ofiarujemy Mszę św. w najbliższą niedzielę o godz. 7.00.

 

W ostatnich latach w każde wakacje gościliśmy grupy młodych Polaków mieszkających na Ukrainie. Z racji epidemii ich przybycie do nas w tym roku jest niemożliwe. Nie chcemy jednak zaniechać pięknego kontaktu z naszymi Rodakami za wschodnią granicą dlatego zaprosiłem do nas Ks. Bp. Radosława Zmitrowicza z diecezji Kamieniecko–Podolskiej, którego Rodzice mieszkają w Kozienicach, by wygłosił w przyszłą niedzielę Słowo Boże. Będzie to też  okazja okazania solidarności z katolikami tamtego regionu poprzez wsparcie finansowe. Ks. Bp. Zmitrowicz sam osobiście będzie prowadził zbiórkę na rzecz biednych rodzin diecezji i na utrzymanie Seminarium Duchownego. Pamiętajmy, że skutki epidemii w tamtym regionie Europy są bardzo głębokie i dotykają rodziny i Kościół bardziej niż w Polsce.

 

Mija rok od rozpoczęcia funkcjonowania gabinetu masażu w dawnym domu zakonnym na ul. Płużańskiego w Jedlni Let. Cieszymy się, że wielu naszym parafianom i gościom przyszedł z pomocą w cierpieniu Pan Daniel masażysta z Nałęczowa. Przypominamy, że gabinet jest czynny we wtorki i piątki, a telefon kontaktowy do masażysty jest umieszczony na banerach przy Domu Formacji i przy dawnym klasztorze.

 

W sierpniu w naszej parafii będziemy mieli szanse uczestniczyć w wielkich wydarzeniach artystycznych. W dniu odpusty 15 sierpnia o godz. 15.00 wielki koncert ku czci Św. Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin po tytułem: CZŁOWIEK POKOJU I NADZIEI. Wykonawcy to miedzy innymi: Jerzy Zelnik, Izabela Trojanowska, Radosław Liszewski, Ramona Rey, Edward Hulewicz, Mateusza Mijal. Takie koncerty będą tylko w Ciechocinku, Włocławku, Inowrocławiu i w Jedlni-Let.

 

Drugim wydarzeniem jest FESTIWAL PATRIOTYYCZNY w 100 lecie BITWY WARSZAWSKIEJ „CUDU NAD WISŁĄ” który odbędzie się w niedzielę

16 sierpnia. Msza św. o 11.30 za Ojczyznę, Koncert Orkiestry GRANDIOSO, występ zespołu Warszawiaki i inne atrakcje to niektóre elementy tego Festiwalu Patriotycznego.

Szczegółowe informacje ukażą się na plakatach w naszej gminie, na stronach internetowych Gminy i Parafii oraz na innych dostępnych środkach przekazu informacji.

 

Nowożeńcom Tomaszowi Nasiłowskiemu i Idze Barszcz składamy życzenia i gratulacje z okazji zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Prosimy w modlitwie by nasza Pani Wniebowzięta - Maryja wypraszała u Boga potrzebne łaski na życie małżeńskie i rodzinne. POD TWOJA OBRONĘ...


ARCHIWUM OGŁOSZEŃ

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lipiec 2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lipiec 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lipiec 2020

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lipiec 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 czerwiec 2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 czerwiec 2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 czerwiec 2020

TRÓJCY PRZENAJWIĘTSZEJ 7 czerwiec 2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maj 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maj 2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maj 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maj 2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maj 2020

III NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwiecień 2020

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwiecień 2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 kwiecień 2020