Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

 

NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCY

9.V.2021

         

W najbliższy czwartek 13 dzień miesiąca maja - Kolejne nabożeństwo fatimskie połączymy z majówką i odprawimy je o godz. 18.30. Prosimy o zabranie ze sobą karteczek z intencjami oraz świece.

 

W piątek w liturgii wspominamy św. Macieja Apostoła.

 

Przypominamy z całą stanowczością, że osoby, które chcą pełnić funkcję chrzestnych w naszej lub w innej parafii mają obowiązek uczestniczyć w katechezie chrzcielnej. Ten obowiązek dotyczy również jednego z rodziców chrzczonego dziecka. Katecheza ta jest w kościele w każdą III sobotę miesiąca - więc również w najbliższą sobotę - o godz. 18.30.

 

22 maja - czyli w sobotę prawie za 2 tygodnie - przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. Nabożeństwo majowe w intencji chorych naszej parafii z poświeceniem róż będzie sprawowane o godz. 17.30. Prosimy o zapisy chorych, którym pragniecie wręczyć poświeconą róże we wspomnienie tej wielkiej Świętej. Zapisy są konieczne, gdyż musimy wcześniej zamówić w hurtowni kwiatów odpowiednia liczbę róż.

 

Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi św. z okazji Zmartwychwstania Pańskiego. Okres Wielkanocy wciąż trwa, a my kapłani na każdej Mszy św. jesteśmy do waszej dyspozycji.

 

W najbliższa sobotę o godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci z klasy IIIB, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. jubileuszowa dla mieszkańców Gzowic Folwark. Zaproszenia na tę Mszę św. znajdziecie Państwo w swoich skrzynkach pocztowych.

Tym mieszkańcom Aleksandrowa, którzy byli na swojej Mszy jubileuszowej dziękujemy za wspólną modlitwę i złożoną ofiarę na rzecz nowego dźwiękoszczelnego konfesjonału. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły być na tych uroczystościach mogą dołączyć do innych grup parafian.

Pamiątką obecności na takiej Mszy św. jest modlitewnik do Św. Józefa, który otrzymuje każda rodzina.

 

Zakończono prace przy wymianie ogrzewania w naszym kościele. Całkowity koszt inwestycji wynosi 66.300 zł

Na tę sumę składa się: projekt ogrzewania, wymiana pieca gazowego, zakup grzejników, rur miedzianych i innych części systemy, praca hydraulików, opłacenie nadzoru budowlanego i kierownika budowy. Inwestycję sfinansowano w całości z ofiar parafian, którym składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Alina Wdowska, Adam Wożeński oraz Anna Suchecka- polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu.