Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

 

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY

2.V.2021

 

Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszej świątyni są odprawiane codziennie o godz. 17.30 a w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy.

 

Prosimy właścicieli posesji, na których są figury i krzyże przydrożne oraz przedstawicieli danej wioski lub sąsiadów o zadbanie o te szczególne znaki obecności Boga w przestrzeni publicznej.

 

Jutro tj. 3 maja przypada narodowe i kościelne święto – Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. za Ojczyznę tradycyjne o godz. 10.00. Na tej Mszy św. modlimy się również w intencji naszej Straży Pożarnej z Jedlni Letnisko z okazji bliskości liturgicznego wspomnienia św. Floriana – Patrona Straży Pożarnej.

Po Eucharystii poświecenie nowych strażackich wozów bojowych.  

Z racji trwającej epidemii oprócz Mszy św. nie będą organizowanie żadne dodatkowe uroczystości związane z tym świętem.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszym domu.

 

W czwartek wspomnienie św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i okazja do Spowiedzi św. do godz. 18.30. Jest to pierwszy piątek miesiąca maja.

Msza wotywna o NSJ o godz. 17.00.

 

W najbliższa sobotę o godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci z klasy IIIA, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. 

 

W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. jubileuszowa dla mieszkańców Piotrowic. Zaproszenia na tę Mszę św. znajdziecie Państwo w swoich skrzynkach pocztowych.

Tym mieszkańcom Kolonki, którzy byli na swojej Mszy jubileuszowej dziękujemy za wspólną modlitwę i złożoną ofiarę na rzecz nowego dźwiękoszczelnego konfesjonału. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły być na tych uroczystościach mogą dołączyć do innych grup parafian. Pamiątką obecności na takiej Mszy św. jest modlitewnik do Św. Józefa, który otrzymuje każda rodzina.

 

Ku końcowi zmierzają prace przy wymianie ogrzewania naszego kościoła z elektrycznego na gazowe.

 

Zgodnie z obietnicą zawartą w folderze wydanym na 100-lecie parafii w najbliższym czasie Panie Artystki z Krakowa rozpoczną prace przy odnowieniu malowideł na sklepieniu w prezbiterium.

 

W gablocie przed kościołem umieszczono plakat o naborze do Szkoły Specjalnej dla uczniów o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych.

Szkoła funkcjonuje w Pionkach.

Na plakacie macie Państwo podane wszelkie informacje dotyczące tej szkoły łącznie z nr telefonu do osoby odpowiedzialnej.  Prosimy o zainteresowanie.

 

W przyszłą niedzielę Szkolne Koło Caritas przeprowadzi akcję ŻONKIL na rzecz chorych na raka.

 

sie. Spowiedź codziennie na każdej Mszy św., a w piątek dodatkowo od godz. 15.00 do 17.00.