Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.IV.2021

Dziś o godz. 15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W każdą środę o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Św. Józefie, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W tym czasie kapłan będzie pełnił dyżur w konfesjonale. Pamiętajmy również, że w każdy piątek od godz. 15.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Trwa czas wielkanocny więc zachęcamy osoby, które nie były u spowiedzi na Wielkanoc z racji epidemii, by skorzystały z tej okazji. Jesteśmy do waszej dyspozycji również podczas każdej Mszy św. na dniu powszednim i w niedzielę,

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na utrzymanie parafii czy to poprzez wpłatę na konto parafii czy w sposób indywidualny.

Bóg zapłać.

 

Zachęcamy do udziału we Mszach św. niedzielnych w otwartej przestrzeni kościoła letniego. W przestrzeni wokół kościoła czyli na placu kościelnym i w kościele letnim może przebywać spora liczba osób przy zachowaniu bezpiecznej odległości między osobami.  Pamiętajmy o zakrywaniu twarzy i nosa maseczkami.

 

Osoby, które chcą przyjmować Komunię św. na rękę prosimy o precyzyjne stosowanie zasad związanych z tą formą Komunii św.

Lewa ręka spoczywa na prawej tworząc swoisty żłóbek dla Jezusa.  Osoby leworęczne czynią to odwrotnie.  Komunię podajemy sobie do ust w bezpośredniej obecności kapłana. Nie wolno otrzymaną na rękę Świętą Hostię przyjmować na klęcząco. Nie wolno przyjmować Komunii św. w rękawiczkach.

My Kapłani jesteśmy stróżami największej świętości Kościoła jakim jest Eucharystia i nie możemy pozwolić na niestosowanie tych zasad.

W przeciwnym razie jesteśmy zmuszeni odmówić podania Komunii św. w tej formie.

 

Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 z udziałem kandydatów do bierzmowania z kl. VIII B.

 

Prosimy przyjąć program Mszy św. jubileuszowych dla poszczególnych grup naszej parafii. O zasadach uczestnictwa w tych Mszach powiemy sobie za tydzień.