Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

5.IV.2021

Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.45, w piątek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00.

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli za tydzień o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po wielkanocy, co wskazuje na ścisły związek pomiędzy wielkanocną tajemnicą odkupienia, a tym świętem. Liturgia tego dnia najpełniej wychwala Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Święto Miłosierdzia Bożego ma być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla grzeszników. Pan Jezus związał bowiem z tym świętem wielkie obietnice. Największą z nich złączył z komunią świętą przyjętą w tym dniu. Jest to obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar, czyli takiej łaski jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Wielkość tego święta polega także na tym, że wszyscy nawet ci, którzy dopiero w tym dniu się nawracają mogą uprosić wszelkie łaski jeśli one zgadzają się z wolą Bożą.

Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątak nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla uczniów klasy 8 A i ich rodziców.