Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

21.III.2021

Pod chórem najnowszy nr Gościa Niedzielnego oraz wydanie specjalne poświęcone w całości św. Józefowi. Prosimy również o zabranie do swoich domów programu liturgicznych obchodów jubileuszu 100-lecia parafii.

 

W czasach epidemii nie chcemy zostawić chorych naszej parafii bez opieki duchowej przed Wielkanocą. Niech rodzina zdecyduje czy możemy jechać do chorej osoby z posługa sakramentalną. Zapisy po Mszy św.

Chorych odwiedzimy w poniedziałek po Niedzieli Palmowej od godz. 9.00.

 

W środę o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Św. Józefie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi świętej.  

 

W najbliższy czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18 00. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

Na pół godz. przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

         

W najbliższy piątek w naszej parafii według długoletniej tradycji będzie jedno Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00. O formie drogi krzyżowej powiemy przed jej rozpoczęciem.

Po nabożeństwie możliwość złożenia ofiary jako jałmużny wielkopostnej. W tym roku 15 rodzin na Wielkanoc zostanie obdarowanych paczkami żywnościowymi.

Tego dnia po południu Msze św. wyjątkowo o godz. 17.00 i 17.30.

 

W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tradycją jest, że taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kwiaty do grobu Pańskiego i wystrój kościoła na Wielkanoc.

Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla klasy VII D wraz z rodzicami.

 

Dzieci należące do Caritas w świątyni i na placu kościelnym rozprowadzać będą baranki wielkanocne zrobione z białej czekolady. Koszt jednego baranka wynosi 5zł, lecz można złożyć z tej okazji większą ofiarę, którą przeznaczymy na wakacyjne wyjazdy dzieci naszej parafii.

 

Na prośbę rodziców dzieci kl. IV informujemy że rocznica I Komunii św. jest przewidziana na 13 czerwca na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00.

 

Osoby, które w naszym kościele chcą przyjmować Komunię św. w pozycji klęczącej prosimy, by podchodziły na końcu tego obrzędu i klękały nie na posadzce lecz na pierwszym stopniu prezbiterium.

 

W ubiegły wtorek Ks. Bp Ordynariusz Marek Solarczyk odwiedził naszą parafię i prosił Ks. Adriana  w osobistej rozmowie o rozpoczęcie z dniem dzisiejszym pracy w jednej z parafii w Opocznie. Prośba Ks. Bp Marka jest podyktowana faktem, że w tej opoczyńskiej parafii Ks. Wikariusz jest poważnie chory i nie wróci do duszpasterstwa do końca czerwca, a parafia jest na tyle duża że nie może tam pracować tylko jeden kapłan.

Jesteśmy pod wrażeniem odważnej decyzji Ks. Adriana i dziękując za prace w naszej parafii życzymy, by nowe wyzwania duszpasterskie w parafii opoczyńskiej podjął z entuzjazmem. Szczęść Boże.