Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

NA NIEDZIELĘ CHRZU PAŃSKIEGO

10.I.2021 

 

Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

 

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.

 

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was.

 

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.

Wasz biskup Marek    

 

 

W środę 13 dzień stycznia. Kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Trwają spotkania Kursu Przedmałżeńskiego. Dziękujemy narzeczonym za zaufanie do naszej parafii i zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach koniecznych do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

 

Kapłani naszej parafii zakończyli błogosławieństwo rodzin z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Jesteśmy pod wrażenie waszego zaangażowania w troskę o wiarę i zachowanie tradycji. Dziękujemy za wspólną modlitwę przed Waszymi domami, za krótkie rozmowy, za okazaną życzliwość, za przestrzeganie wszelkich zasad związanych z epidemią.

Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, które powoli wpływają na konto bankowe i są składane bezpośrednio na tacę czy do zakrystii. Bóg zapłać.

 

Ukazała się płyta z nagraniami najnowszych pieśni religijnych w wykonaniu słynnego zespołu TGD. Zespół ten cieszy się wielka popularnością wśród fanów muzyki religijnej  i występuje na  koncertach transmitowanych przez telewizję. Płyta w cenie 40zł do nabycia w zakrystii.

 

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Wanda Wilkowska, Genowefa Drózd i Wiesław Pająk - polecajmy Ich miłosierdziu Bożemu.