Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


Informacja. Jeżeli na stonie znajdują się nieaktualne informacje, ogłoszenia bądź intencje należy koniecznie odświeżyć stronę.

 

NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

13.XII.2020 

 

Dziś 13 dzień miesiąca grudnia i kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 19.00.

 

W zakrystii do nabycia poświecone i pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Przy chrzcielnicy natomiast rozprowadzane są świece wigilijne.

 

Prosimy zapisywać chorych, do których mamy udać się z posługą sakramentalną przed świętami. Do chorych udamy się w poniedziałek przed Bożym Narodzeniem.

 

W najbliższą sobotę o godz. 18.30 katecheza chrzcielna. Prosimy o poważne potraktowanie tego obowiązku przez jednego z rodziców i chrzestnych dziecka.

 

Przypominamy o fakcie, że od początku stycznia firma odbierająca śmieci cmentarne nie będzie zabierała plastikowych wieńców.

Prosimy do tego czasu przynosić tego rodzaju wieńce i wkładać je do pojemników. A po pierwszym styczna?????? nie wiem jak Państwo rozwiążą sprawę wieńców plastikowych.

 

Ks. Mieczysław Pallotyn – długoletni duszpasterz przy kaplicy na Wrzosowie i budowniczy nowego kościółka w tym miejscu prosi za moim pośrednictwem o wsparcie finansowe dla Roberta długoletniego ministranta z jego poprzedniej placówki duszpasterskiej. Mężczyzna ten kilka tygodni temu w tragicznym wypadku stracił nogi. Potrzebuje naszego wsparcia finansowego na kosztowne protezy.

Ks. Mieczysław w niedzielę 20 grudnia będzie osobiście prowadził zbiórkę na ten cel, a jednocześnie będzie służył w konfesjonale jako spowiednik.

Niech ta zbiórka będzie rekompensatą za fakt, że w tym roku w adwencie nie było możliwości prowadzić zbiorki żywności w naszych sklepach.

 

Zbliżają się Świętą Bożego Narodzenia. W czasach epidemii nie rezygnujemy z troski o nasze zbawienie i godne przyjęcie Chrystusa do naszych rodzin.

W okresie wielkanocnym byliśmy bardzo zalęknieni faktem choroby Corona wirusa, dlatego wiele dzieci i młodzieży, duża ilość dorosłych nie była u spowiedzi św. w tym czasie. Dziś chorych jest więcej, ale i więcej mamy wiedzy na temat przebiegu tej choroby. Nie możemy być panicznie wystraszeni, bo trzeba prowadzić w miarę normalne życie zachowując wszelkie zalecenia epidemiczne.

Dlatego zachęcam dorosłych, by zdobyli się na odwagę, zachęcili swoje dzieci, wnuczęta do spowiedzi św. na święta Bożego Narodzenia.

Spowiedź w naszej parafii będzie w najbliższy piątek od godz. 15.00 do 18.00 oraz w sobotę od godz. 7.00 do 10.00 i od godz. 15.00 do 18.00.

 

Rozpoczęto prace polegające na przeprowadzeniu rury ciepłowniczej pomiędzy plebanią, gdzie jest piec gazowy a kościołem, gdzie będą założone grzejniki. Najtrudniejszą sprawą jest precyzyjne przewiercenie się przez mur świątyni w okolicach witraża św. Faustyny. Te prace wiertnicze będą prowadzone w dniu jutrzejszym. By prowadzić dalsze prace czekamy na stosowne pozwolenia urzędów państwowych, co w czasach epidemii zajmuje trochę więcej czasu.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Józef Podgórski i Marian Frączek - polecajmy Ich miłosierdziu Bożemu.