Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCY

 

3.V.2020 

 

   Jutro Msza św. wotywna o Duchu św. o godz. 17.00.

W środę o Św. Józefie również o godz. 17.00.

W czwartek o Chrystusie Najwyższym kapłanie o godz. 18.00.

 

   Jutro w liturgii czcimy św. Floriana  - modlitwą ogarniamy wszystkich Strażaków. Na prośbę  naszej Straży Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w terminie bardziej odpowiednim dla wszystkich zainteresowanych.

 

   W środę  liturgiczne wspomnienie św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

   W piątek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - Głównego Patrona Polski.

Nabożeństwa majowe w świątyni codziennie o godz. 17.30, a w piątki o 16.30 tj. na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

   Na pytania czy mogą odprawiać się majówki przy krzyżach i figurach przydrożnych odpowiadamy, że nic nie stoi na przeszkodzie, by podtrzymać ten nasz polski zwyczaj  religijny. Według opinii Pani Lucyny Wiśniewskiej Dyrektor Powiatowego SANEPIDU wyrażonej w wywiadzie do prasy  należy  zachować wszelkie ogólne zasady bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii – zachować bezpieczna odległości od siebie i zakrywać usta oraz nos maseczkami lub szalami.

 

   Po rozmowach z Rodzicami dzieci klas III uzgodniono, że jeśli sytuacja epidemiczna nie zmieni się na gorsze to  Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w trzy kolejne soboty tj. 27 czerwca, 4  lipca i 11 lipca o godz. 10.00 i o godz. 12.00 w grupach po około 11 osób. Dziękuję wszystkim Rodzicom za piękną postawę w czasie spotkań co świadczy o wielkiej trosce o swoje dzieci by mogły przystąpić do I Komunii św. Jestem przekonany, że z Bożą pomocą uda nam się pozytywnie doprowadzić dzieci do pierwszego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

 

   Dziękuję za wszelkie ofiary złożone na tacę , wręczone osobiście i poprzez wpłatę na konto parafii. Ofiary te pozwalają nam na dość bezpieczne utrzymanie parafii od strony  ekonomicznej. Bóg zapłać.