Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ

5.IV.2020 

        Do chorych z posługą sakramentalną udajemy się tylko w momencie zagrożenia życia.  

Ministranci, którzy mają 18 lat mogą uczestniczyć w Triduum Paschalnym, gdyż ich obecność przy ołtarzu nie dotyczy zarządzenia 5 osób w czasie obrzędów liturgicznych.

Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali transmitowane przez Internet z naszego  kościoła o godz. 17.30.

 

WIELKI CZWARTEK

 

       W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

W tym roku na zakończenie Mszy Wieczerzy Pańskiej nie przenosimy Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji czyli ciemnicy lecz chowamy do tabernakulum. Po Mszy św. nie ma adoracji.

 

WIELKI PIĄTEK

       Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczyna się o godz. 17.00 Nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

Po niej następuje:

- Liturgia Słowa z czytaniem Męki Pańskiej,

- Symboliczna adoracja Krzyża, Komunia św. z przeniesieniem Najświętszego. Sakramentu do Grobu Pańskiego.

 

       Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w  Grobie Pańskim w Wielki Piątek w tym roku do godz. 22.00. Pamiętajmy o zarządzeniu, które mówi, że w  świątyni może być obecnych 5 osób  -  więc adoracja poszczególnych osób niech będzie krótka, by inni mogli wejść do świątyni.

Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w niedzielę po Wielkanocy.

 

WIELKA SOBOTA

 

         W czasach epidemii nie ma uroczystego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

W sobotę o godz. 11.00 będziemy transmitować przez Internet modlitwy poświęcenia pokarmów z naszego kościoła. Wszystkie rodziny chrześcijańskie niech zachowają tradycję przygotowania koszyczka z pokarmami na stół wielkanocny. Dlatego proponujemy, by w Wielką Sobotę o godz. 11.00 ustawić koszyczek na stole, zebrać domowników i razem z Księżmi,  którzy będą w świątyni dokonać błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Przez łącza internetowe będziemy przewodniczyć modlitwom w waszych domach.    

Jeśli z różnych przyczyn nie będą Państwo mogli modlić się z nami o godz.

11.00 to w Wielkanoc przed śniadaniem lub obiadem koszyczek z pokarmami niech będzie ustawiony w centralnym miejscu na stole. Osoba dorosła niech odmówi z domownikami modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu oraz niech uczyni prawą dłonią znak krzyż nad pokarmami co będzie równoznaczne z błogosławieństwem.
Potem złóżcie sobie szczere życzenia i zasiądźcie do wspólnego posiłku. Jeśli Rodzice mają władzę błogosławić syna lub córkę przed ślubem to tym bardziej możecie błogosławić wielkanocne potrawy w tych niecodziennych okolicznościach światowej zarazy koronawirusa.  

  

        Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się w naszym kościele wyjątkowo o godz. 18.00, a nie jak to było do tej pory o godz. 21.00.  

Wtedy wiele osób będzie mogło uczestniczyć razem z nami w tych obrzędach poprzez łącza internetowe.

Obrzędy tego dnia rozpoczynają się w kościele od zapaleniu nowej świecy paschalnej (nie ma poświecenia ognia przed kościołem) po czym zaśpiewamy orędzie wielkanocne.

Liturgia słowa i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego to następne elementy tych uroczystości.

Mszę św. o Zmartwychwstaniu Chrystusa, czyli Rezurekcyjną zakończymy tradycyjną procesją wokół świątyni.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA

 

        W Wielkanoc w naszym kościele pierwsza Msza św. o godz. 6.00 jako Msza Poranka Wielkanocnego poprzedzona procesją wokół świątyni z figurą Zmartwychwstałego Pana.

W Wielkanoc nie ma Mszy św., o godz. 7.00. Kolejne Msze jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i wieczorowa o godz. 18.00. 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

       

         W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

Tego dnia modlimy się za uczelnie katolickie, a szczególnie za  Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę i w ciągu tygodnia złożyli ofiarę w formie tacy czy przelewu na konto parafialne. Troska o materialne utrzymanie pracowników parafii i świątyni jest ważnym elementem przynależności do wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!