Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

29.III.2020 

 

       Uczestniczymy w nietypowych wielkopostnych rekolekcjach, które są nam dane przeżywać w woli Opatrzności Bożej w tych czasach światowej tragedii jaką jest zaraza koronawirusa.  Głos  REKOLEKCJONISTY, którym jest sam Chrystus powinien dotrzeć do każdego chrześcijańskiego  domu  bo tworzymy Kościół Jezusa tam gdzie jesteśmy. Dziś mamy puste kościoły. Kapłani bez młodzieży, dzieci, dorosłych,  bez ministrantów czy  scholi.

       Nie chcemy, byście kochani parafianie mieli odczucie że kapłani was opuścili. Każdego dnia  przy ołtarzu sprawujemy Eucharystię i modlimy się za Was, udzielamy Komunii świętej, spowiadamy. Czekamy z nadzieją na czasy kiedy znów będziemy fizycznie razem, a nie tylko przez łącza internetowe.  

Każdego dnia na Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 17.00 do 18.30 jesteśmy w konfesjonale, by sprawować Sakrament Pokuty. Chrystus czeka na was ze swoim miłosierdziem.

Codziennie możecie razem z nami uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00 transmitowanej z naszego kościoła.

        W najbliższy piątek o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej nie ulicami naszej miejscowości jak to było zwyczajem od przeszło 20 lat lecz tym razem ze świątyni, a wy w swoich domach poprzez przekaz internetowy możecie przeżywać z nami mękę Jezusa jako przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Po Drodze Krzyżowej Msza św. wotywna o Najświętszy Sercu Jezusa. Osoby, które obchodzą pierwsze piątki pragniemy uspokoić, że ich nieobecność usprawiedliwiona przez epidemię nie zrywa ciągłości tej pobożnej praktyki.   

        W najbliższą środę Msza wotywna o św. Józefie, a w czwartek o Chrystusie Najwyższym kapłanie – obydwie o godz. 17.00.

W sobotę Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi tym razem o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo związane z I sobotą miesiąca.

 

        Przyszła niedziela jest niedzielą Męki Pańskiej czyli Palmową. Zapewne prawie wszyscy zostaniecie w domach jak o to usilnie proszą Władze Rzeczpospolitej. Ale nie zapomnijcie o uczestnictwie we Mszy św. poprzez przekaz telewizyjny czy internetowy. W takim przypadku ustawcie na stole krzyż, zapalcie świecę i jeśli to możliwe połóżcie obok palmę, która zachowała się z poprzednich lat.

Z naszego kościoła będziemy transmitować Mszę o godz. 10.00 , 11.30 i 18.00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.

        I jeszcze ostatnie ogłoszenie - Osoby, które chcą pomóc w utrzymaniu kościoła i parafii w tych nietypowych czasach mogą to uczynić poprzez złożenie ofiary na konto parafii podane na stronie internetowej.

Za ofiary składamy Bóg zapłać.