Jesteś naszym

Liczniki odwiedzin

gościem 

Kontakt:jozef.info@wp.pl

     |    Porządek Mszy Św.    |    Kancelaria Czynna    |    Sakrament Chrztu przyjęli   |    Sakrament Małżeństwa zawarli    |    Przeszli do wieczności    |

A R C H I W U M   O G Ł O S Z E Ń


Strona Główna


Ogłoszenia Parafialne


Intencje Mszalne


Informacje Ogólne


Historia Parafii


NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

15.III.2020 

     W piątek otrzymaliśmy wiadomość, że przełożeni Zakonu Benedyktynów odwołali wszystkie rekolekcje i misje, które mieli głosić Księża z tego Zakonu na terenie Polski i w Europie. Wszyscy Zakonnicy mają przebywać we wspólnocie swojego klasztoru. Z tej to przyczyny zostają odwołane w całości Misje Święte, które miały się rozpocząć w niedzielę 15 marca 2020 r.   

Misje Święte Jubileuszowe 100-lecia parafii odbędą w roku 2021 najprawdopodobniej w miesiącu marcu. Podobny termin jak obecny został zarezerwowany u Ojca Sławomira – Benedyktyna.  Programy misji św., które Państwo otrzymali prosimy zachować jako cenną pamiątkę z roku 2020, kiedy panowała epidemia koronawirusa.    

Ks. Bp Ordynariusz Henryk Tomasik wydał dekret dla wszystkich wiernych Diecezji Radomskiej, w którym zawarł wszystkie zalecenia Rady Stałej Episkopatu Polski. Pragniemy zapewnić naszych parafian i gości, że w  całości realizujemy wskazania naszego Pasterza. Dekret można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii oraz jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

       W najbliższy czwartek doroczna uroczystość Św. Józefa - odpust parafialny. Aby umożliwić udział w Eucharystii św. jak największej liczbie wiernych Msze św. tego dnia będą w porządku niedzielnym – po południu Msza św. o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do modlitwy na Msze św. o godz. 11.30 i 13.00.

W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 krótkie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.

O godz. 16.00 i 17.00 Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Msza św. popołudniowa tego dnia o godz. 17.45. Odwołujemy Drogę Krzyżową o godz. 19.00.

      W  najbliższą sobotę nie ma spowiedzi św. z udziałem Kapłanów naszego dekanatu. Spowiedź św. przed Wielkanocą jest zaplanowana na sobotę 28 marca.   

      Od poniedziałku codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

       Odnosząc się z wielkim szacunkiem do decyzji Pana Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczących zgromadzeń również religijnych - do pewnej liczby osób pragnę zakomunikować wszystkim wierzącym w Chrystusa z naszej lokalnej społeczności, że Parafia pw. Opieki Świętego Józefa w Jedlni- Letnisko posiada faktycznie dwa kościoły. Pierwszym jest 100 letni kościół zakopiański, a drugim stojący obok niego tzw.  kościół letni. W kościele letnim jak wszyscy wiedzą jest doskonałe nagłośnienie oraz będzie powieszony duży telewizor na którym będziemy mogli śledzić akcję liturgiczną, która dzieje się w kościele Św. Józefa. Ponadto na placu przykościelnym dobrze nagłośnionym są ustawione i zamontowane ławki, z których możemy skorzystać uczestnicząc we Mszy św.

Prognozy pogody na dzień niedzielny przewidują słońce i temperaturę około 8 – 10 stopni C.

Aby umożliwić uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej jak największej liczby wiernych podjąłem decyzję, by oprócz Mszy św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w niedzielę po południu Msze św. były o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Obiecujemy, że Msze św. nie będą trwały dłużej niż 40 minut. Taki porządek Mszy św. będzie obowiązywał 15 marca jak również w niedzielę 22 i 29 marca 2020 r.

        Kochani – Jesteśmy w bardzo trudnych czasach, które wymagają od nas dużej odpowiedzialności. Powinniśmy być posłuszni Władzom Rzeczpospolitej – naszej Ojczyzny, która działa dla naszego szeroko pojętego dobra. Czyniąc wszystko co w ludzkiej mocy, by ochronić swoje zdrowie od niebezpieczeństwa jeszcze bardziej musimy zaufać Opatrzności Bożej i Chrystusowi zawierzyć swój los. Kiedy przychodzą czasy trudne nie traćmy nadziei i trwając na modlitwie prośmy Boga, by nas uchronił od powietrza, głodu, ognia i wojny – jak śpiewamy w Suplikacjach.

Proszę wszystkich o zachowanie spokoju i nie uleganie panice w różnych aspektach codziennego życia.

Zapraszam wszystkich zdrowych do wspólnej modlitwy w czasie niedzielnych Mszy św. w naszych kościołach.  

 

                                                Wasz Ks. Proboszcz

                                                     Andrzej Margas